Televizyonsuz Bir Akşam

Gençlik ve Spor Bakanlığı, bağımlılıklarla mücadele kapsamında halkın özellikle de gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunması ve önleyici çalışmalar konusunda mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirilen projelerle gençler, madde, alkol, sigara, teknoloji bağımlılığına ve bunun toplumsal yönden yarattığı yıkımlara karşı bilinçlendiriliyor.

26 OCAK 2018 / muttalip özaydın
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, bağımlılıklarla mücadele kapsamında halkın özellikle de gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunması ve önleyici çalışmalar konusunda mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirilen projelerle gençler, madde, alkol, sigara,  teknoloji bağımlılığına ve bunun toplumsal yönden yarattığı yıkımlara karşı bilinçlendiriliyor. 
"Bu projelerden biriside Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, Kırıkkale Gençlik Merkezince yürütülen
‘’Televizyonsuz Bir Akşam’’ projesi ile toplumun temel taşı olan ailelerimizi alanında uzman kişilerin katılımlarıyla sadece teknoloji bağımlılığında değil “Madde, sigara, alkol ve sağlıklı yaşam” konularında kapsamlı bir şekilde bilinçlendirmeye devam ediyor.

Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Kırıkkale Gençlik Merkezi olarak yerelde yürütülen Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından onaylı ‘’Televizyonsuz Bir Akşam’’ projesi kapsamında 25.01.2018 tarihinde Karazöhreoğlu ailesine ziyaret gerçekleştirildi.

Televizyon izleme anketi uygulaması sonucunda tespit edilen Gençlik Merkezi üyesi Hüseyin ve Aleyna kardeşlerimizin değerli ailesine; Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, Gençlik Merkezi Müdürü Sezayi ARSLAN, İl Müftülüğü Uzman İmam Hatibi Ahmet Temur, Halk Sağlığı Müdürlüğü Aile Danışmanlığı Merkezi Sosyal Hizmet Uzmanları Büşra Nur Şimşir ve Çiğdem Canatan, Gençlik liderleri, okul temsilcisi ve gönüllü gençlerimizle birlikte ziyaret edildi.

Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir yapmış olduğu konuşmasında ‘’Teknolojinin insan hayatına getirdiği sayısız faydaların olduğu ama bunun yanı sıra kişinin teknoloji kullanımı üzerinde kontrolünün kaybolması ve teknolojiyi ölçüsüz ve sınırsızca kullanması özellikle gençlerimiz üzerinde çok ciddi zararlara sebep olmaktadır. Kırıkkale Gençlik Merkezi olarak “Televizyonsuz Bir Akşam” projesi ile ailelerimizi ve özelliklede gençlerimizi bu zararlardan korumak amacıyla, onların yeterli bilgi ve bilinç düzeyine ulaşmaları için akşam saatlerinde ailelerimize ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Aile içerisinde milli ve manevi değerlerin yaşatılmasına öncülük ederek, özellikle ebeveynlerimizin çocuklarına rol model olduklarını unutmamalarını istiyoruz. ’’ dedi.

Proje kapsamında ziyaret edilen ailemizi, her biri kendi alanında uzman olan proje paydaşlarımız sohbet havasında bilinçlendirdi. Bir sonraki akşam başka bir ailede proje kapsamında buluşmak üzere Gençlik Merkezince hazırlanan eğitsel oyunlar, kitap, dergi ailemize hediye edilerek, ziyaretimiz son buldu.