BAŞPINAR’DA ÇOCUK ŞENLİĞİ

Kırıkkale genelinde eğitim gören yaklaşık 400 kadar öğrencinin katılımıyla Başpınar Stadyumunda Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği düzenlendi. İzleyen herkesi geçmişe yolculuğa götüen şenliği Kırıkkale Valisi Sayın İlker Haktankaçmaz’da takip etti.

10 MAYIS 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Kırıkkale genelinde eğitim gören yaklaşık 400 kadar öğrencinin katılımıyla Başpınar Stadyumunda Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği düzenlendi.  İzleyen herkesi geçmişe yolculuğa götüen şenliği Kırıkkale Valisi Sayın İlker Haktankaçmaz’da takip etti.

Mendil kapmaca’dan halat çekmeye, ayakkabı fırlatmaca oyunundan ip atlamaya kadar 15 branşta yapılan şenliklerde öğrenciler yağmura aldırış etmeden saatlerce eğlendiler. Şenliklei izlemeye gelen Vali İlker Haktankaçmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir ve Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi’de bazı oyunlada çocuklara eşlik etiler.

Geleneksel çocuk oyunlarının oynandığı stadyumda çocuklarla bir araya gelen Vali Haktankaçmaz,” Burada çocuklarımıza geleneksel çocuk oyunları ile yeni oyunları öğretiyoruz. Oyunda olsa bunlar bizi biz yapan, bizi millet yapan değerlerimizdir. Bizim kültürümüzde önemli yeri olan bu çocuk oyunlarını yaşatmamız lazım.” dedi.

 

Vali Haktankaçmaz daha sonra çocuklarla birlikte halat çekme oyununa katıldı.