YAZ SPOR OKULU 29 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Yaz ayının gelmesiyle birlikte yaz spor okullarına kayıtlarda başladı. 30 branşta yapılacak spor okullarına ilgi her geçen gün artıyor. 29 Haziran’da Yaz Spor Okulunun açılışı yapılacak.

26 HAZİRAN 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Yaz ayının gelmesiyle birlikte yaz spor okullarına kayıtlarda başladı. 30 branşta yapılacak spor okullarına ilgi her geçen gün artıyor. 29 Haziran’da Yaz Spor Okulunun açılışı yapılacak.

29 Haziran ile 29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Yaz Spor Okulları açılışı 29 Haziran Cuma günü 17 Ağustos Spor Salonunda yapılacak.  30 ayrı branşta düzenlenecek olan yaz spor okulunda yüzme dışında bütün branşlardan ücret alınmıyor. Yaz spor okuluna bu yılda büyük bir ilgi olduğu gözleniyor.  2 adet fotoğraf ile başvuru formunun doldurulması yeterli olduğu kayıtlarda Yüzme ücreti 2 aylık 120 TL olarak belirlendi.

  Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir yaptığı açıklamada 2017-2018 Eğitim - Öğretim döneminin sona ermek üzere olmasıyla birlikte gençlerimiz için uzun bir tatil döneminin başladığını söyledi. Şu ana kadar Yaz Spor okuluna büyük bir ilgi olduğunu söyleyen Yasin Özdemir uzman antrenörler eşliğinde 30 branşta 2 ay boyunca eğitim verileceğini kaydetti.  İl Müdürü Özdemir ‘Çocuklarımız ve gençlerimizin yaz döneminde spora yönlendirilmelerinin fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkısı çok büyük olacaktır. Mükemmel bir fırsat olan yaz spor okullarımız binlerce çocuğumuza hizmet verecek şekilde planlanmıştır. Çocuklarımızın daha güçlü ve sağlıklı olarak topluma kazandırılması için Ülkemizde bütün illerde olduğu gibi ilimizde de bu yıl engelli kardeşlerimizde dahil olmak üzere farklı branşlarda açılacak olan yaz spor okullarından  5-18 yaş arası çocuk ve gençlerimiz yüzme dışında bütün kurslarımızdan ücretsiz olarak faydalanacaktır. Velilerimizden İstediğimiz çocuklarımıza kayıt yaptırma konusunda öncülük edip sporu sevdirerek kendilerini sevdikleri spor branşında kanıtlamalarına imkan sağlayıp ders ve sınav yoğunluğunu unutturalım’ dedi. Özdemir ayrıca Kuran Kurslarına giden çocukla için de İl Müftülüğü ile görüştüklerinin ve bu çocuklarında yaz spor okullarından en iyi şekilde faydalanmalarının sağlanacağını kaydetti.