ŞAMPİYONLARIN İZİNDE…

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘’Şampiyonların İzinde’’ adlı program 29 Ağustos 2018 tarihinde 17 Ağustos Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti.

29 AĞUSTOS 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘’Şampiyonların İzinde’’ adlı program 29 Ağustos 2018 tarihinde 17 Ağustos Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti.

Ünlü TRT Spikeri Ersin Düzen’in moderatörlüğünde düzenlenen programa Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sayın Hamza Yerlikaya katıldı. Asrın güreşçisi ünvanını alan Yerlikaya spor hayatını,  tecrübelerini ve başarının anahtarını geleceğin şampiyon sporculara aktardı. Programa Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Erol Mutlu Bakır, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, KYK İl Müdürü Haluk Karahan ile çok sayıda antrenör, sporcu ve aileleri katıldı. Yaz Spor okullarına katılan sporculara katılım belgesi Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir tarafından verildi.

Açılış konuşması yapan Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz ‘’Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Hamza Yerlikaya’ya bu güzel program vesilesi ile ilimize teşrif ettiği için teşekkür ederim. Türkiye'ye uluslararası platformlarda kazandırdığı ödülleri, madalyaları söylemek bir tarafa bunlarla tabi çok büyük gurur duyduk. Ama daha da önemlisi gençlerimize sadece güreşte değil, bütün spor alanlarında bilimleri, özellikle gençlerimize örnek olması hem kişiliğiyle, ahlakıyla, sporculuk azmiyle, disipliniyle bugünde gençlerimize kendisi tecrübelerini paylaşacak. Bundan dolayı kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

Yoğun katılım altında gerçekleşen program Sayın Hamza Yerlikaya konuşmalarına spora nasıl başladığı anlatarak spor yapmanın önemi ve kariyerindeki unutulmaz anılarını sporcu gençlerimizle paylaştı. Sporun gelişmesi için, gençlerimizin kötü alışkanlıklarından uzak durması ve ülkemizi spor alanında temsil edecek sporcularımızın çoğalması için geniş tabanda güzel hizmetler edeceğini söyledi. Güncel konulara da değinen Yerlikaya ‘’ Birbirimizi eğiteceğiz, birbirimizi anlayışla karşılayacağız. Spor sevgi, barış, kardeşlik olduğunu asla unutmayacağız. Spor sevgi barış kardeşliktir ve hangi dil din olursa olsun herkesin uzlaşabildiği tek çatı altında birleşebildiği en güçlü yer spordur. Neymiş? Birleştirici güçtür. Biz bunu kullanacağız. Terörü de bu şekilde yeneceğiz. Birliktelikle, sporla, kardeşlikle, gençlik merkezlerimizle hep birlikte yeneceğiz.’’ Dedi.

Sporcuların sorularını cevaplayan Yerlikaya burada bulunan tüm sporcu kardeşlerime, ailelerine özelliklede programda emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından program son buldu.