10. GELENEKSEL DİNEK DAĞI YÜRÜYÜŞÜ

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıl Dönümü münasebeti ile Dinek Dağı zirvesine 10. Geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirildi.

22 EKİM 2018

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıl Dönümü münasebeti ile Dinek Dağı zirvesine 10. Geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Kırıkkale Valiliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  koordinesinde   gerçekleştirilen yürüyüşe, Kırıkkale Vali Yardımcısı Sayın Emin Alıcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Kırıkkale Üniversitesi Öğrencileri, Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri, Milli Eğitime bağlı okulların öğrencileri, Kale Dağcılık Spor kulübü, Sporcular ve davetliler katıldı.

 İlimizin en yüksek dağı olan 1744 metre yüksekliğindeki Dinek Dağı’na yürüyüş saat 10:00’da Mehteran Takımının söylediği marşlar eşliğinde başladı. Yaklaşık bine yakın davetli Dinek Dağı’nın zirvesine ulaşmak için yürüdü.

Zirveye ulaşıldığında Vali Yardımcısı Emin Alıcı tarafından Zirve Defteri imzalandı. Daha sonra bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Alıcı, “ Cumhuriyetimizin kuruluş etkinlikleri çerçevesinde bu yıl onuncusunu düzenlediğimiz Dinek Dağı Cumhuriyet Yürüyüşüne katılımlarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95’inci yıldönümü kutlamaları anısına gençlerimiz, sporcularımız ve vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla 10. Dinek Dağı Cumhuriyet Yürüyüşünü tamamlayarak zirveye ulaşmış bulunmaktayız. Bugün buradaki heyecan ve coşku göstermektedir ki Cumhuriyetimizi her alanda daha da ileriye ve zirveye taşıyacağınıza inancım tamdır.Bu vesileyle bu toprakları bizlere kutsal vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm aziz şehitlerimiz ve vefat eden gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan kahraman gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır.” dedi.

Daha sonra zirvede, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için bu vatan uğruna canlarını seve seve  feda eden tüm şehitlerimiz için dua edildi.

 Yürüyüşe katılan kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Vali yardımcısı Alıcı, Dinek Dağının eteklerine de fidan dikimini gerçekleştirdi.

Yoğun yağış altında gerçekleştirilen yürüyüş programı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait Çok Amaçlı Spor Salonunda yemek ikramı ile sona erdi.