Yaz tatillerinde gençlerimizin hem Kuran kurslarına gidip hem de spor yapmalarını sağlamak için yerelde yürüttüğümüz “Gençlik hem Camii de hem de Spor da” projesinin futbol turnuvası sona erdi.

Valiliğimizin önderliğinde düzenlediğimiz, Niyet Hayr Akıbet Hayr diyerek 1000 kursiyerden 1000 sporcu sloganı ile yerelde başlattığımız “Gençlik hem Camii de hem de Spor da” projesi kısa zamanda hedeflenen sayının çok üzerine çıkarak, 22 Camii Derneğimizce Spor Kulübü kurulmak suretiyle, 2000 den fazla gencimize ulaştı. Müsabakaların sona ermesi neticesi ile dereceye giren takımlarımıza kupa ve madalyaları verilirken, turnuvaya katılan sporcularımıza Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından verilen hediyeler Valimiz Sayın Yunus Sezer tarafından takdim edildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İ.Haluk Karahan yaptığı açıklamada; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak 7/24 hizmet veren tesislerimizde, 32 branşta 56 Antrenör ile hemşerilerimize ve siz sevgili gençlere hizmet vermenin haklı gururu ve onurunu taşıyoruz.

Geleneksel okçuluktan Yüzmeye, Atletizmden Beyzbola, Basketboldan Eskrime gençlerimizin içindeki her kabiliyeti her cevheri bulup çıkarmak için, bizler bütün imkanlarımızı seferber ederek, kurumlar arası koordinasyon ve işbirliği içerisinde çalışmanın ilk meyvelerini bugün burada toplamının sevincini yaşıyoruz.

Başta böyle bir projenin hayata geçmesinde bizleri istihdam eden Sayın Valimize, saha da vefakarca çalışan İmam-Hatiplerimize, Dernek Başkanlarımıza, Antrenörlerimize ve siz yarının geleceği, bizlerin gözbebeği sevgili gençlerimize, gönülden teşekkür ediyorum dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Haluk Karahan ile İl Müftüsü Şahin Yıldırım’ ın açılış konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Vali Yunus Sezer, bu projenin Türkiye’ de ilk kez uygulanan bir proje olduğunu ve proje ile cami derneklerinin aktif olarak gençlere hitap etmeye başladığını belirtti.

Sezer “Amacımız; gençlerimizin boş vakitlerini değerlendirmek, mahallelerimizde çocuklarımıza sahip çıkmak, gençlerimize milli ve manevi değerleri öğretmek, cami yapma ve yaşatma derneklerimize camilerimizi gençlerle yaşatma anlayışı ve sorumluluğu vermektir. “ dedi.

Spor kulübü kuran 26 Cami Derneği yönetimine İl Müftülüğüne ve her türlü desteği sağlayan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür eden Vali Sezer, turnuvaya katılan sporcuları da tebrik etti.

Konuşmaların ardından turnuvada başarılı olan takımların kupa ve madalyaları Vali Yunus Sezer ve protokol üyeleri tarafından verilirken, ayrıca turnuvaya katılan tüm spor kulüplerine spor malzemeleri dağıtımı gerçekleştirildi.