OKUL SPORLARI BOCCE MÜSABAKALARI

Okul Sporları 2016 - 2017 faaliyet programında yer alan Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Bocce müsabakaları 10 – 13 Nisan 2017 tarihleri arasında Başpınar Spor Kompleksinde yapıldı.

17 NİSAN 2017 / ABDULMUTTALİP ÖZAYDIN
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Okul Sporları 2016 - 2017 faaliyet programında yer alan Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Bocce müsabakaları 10 – 13 Nisan 2017 tarihleri arasında Başpınar Spor Kompleksinde yapıldı.

Okul Sporları faaliyetleri programında yer alan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen Okul Sporları Bocce Müsabakalarına 140 sporcu katıldı. Sporcular müsabakaları boyunca ellerinden gelen gayreti göstererek madalya ve kupa için ter döktüler. Turnuvanın sonunda küçük kızlarda Yahşihan Cumhuriyet Ortaokulu şampiyon oldu. İkinciliği Özbek Saran Ortaokulu, üçüncülüğü Gazi Ortaokulu, dördüncülüğü ise Bahçelievler İmam Hatip Ortaokulu kazandı. Yıldız Kızlarda ise Toki Ş.P.O. M. Sıtkı Ortaokulu şampiyon olurken ikinci Gazi Ortaokulu oldu. Genç Kızlarda Osmangazi Fen Lisesi birinci, Şehit Ahmet Sandalcı Anadolu Lisesi ikinci, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü, Spor Lisesi dördüncü oldu.

 Küçük erkeklerde şampiyon Irmak Atatürk Ortaokulu olurken, ikinci Özbek Saran Ortaokulu, üçüncü Gazi Ortaokulu, dördüncü Yahşihan Cumhuriyet Ortaokulu oldu. Yıldız Erkelerde Irmak Atatürk Ortaokulu şampiyonluğa ulaşırken, ikinci Özbek Saran Ortaokulu, üçüncü Bahçelievler Milli Eğitim Vakfı İmam Hatip Ortaokulu, dördüncü Toki Ş.P.O. M. Sıtkı Ortaokulu oldu. Genç Erkeklerde 17 Ağustos Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, DEK Koleji ikinci, Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi üçüncü, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dördüncü oldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü ödül töreninde yaptığı konuşmada; Okul Sporları için yeni bir branş olan Bocce’nin bu yıl dördüncüsünü düzenliyoruz. Bocceye gençlerimiz tarafından bu denli ilgi göstermesi bizi sevindiriyor. Ayrıca geçen yıl okul sporlarında il birincisi olan takımımız Türkiye Finallerinde ilimizi en iyi şekilde temsil etti. Bu yıl Grup Müsabakalarında ilimizi temsilen katılacak olan takımıza şimdiden başarılar diliyorum. Kulüp faaliyetlerine de değinen Ünlü; Müsabakalara katılan sporcularımızın ve okullarımızın ilimizde yapılan kulüp müsabakalarına da katılmalarını istiyoruz. Başarı bir tesadüf değildir. Emek harcama ile olur. Emek harcayan sporcularımız şu an Milli Takımda. Sizlerde emek verirseniz Milli Takım yolunuz açık. Tesislerimiz sizlerin hizmetinizde. Ne zaman isterseniz tesislerimizin tüm imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bizlerden hiçbir desteğini esirgemeyen Sayın Valimiz Mehmet İlker Haktankaçmaz ile Kırıkkale Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı başta olmak üzere Emeği geçen Bocce İl Temsilcimize, Beden Eğitimi Öğretmenlerine, Antrenörlere, Okul Müdürlerimize ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Personeline teşekkür ettiğini belirtti.