GENÇLİK HAFTASI TÖRENLE BAŞLADI

Her yıl 15-19 Mayıs tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı organizasyonunda kutlanan Gençlik Haftası, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat ÜNLÜ tarafından Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında

15 MAYIS 2017 / ABDULMUTTALİP ÖZAYDIN
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Her yıl 15-19 Mayıs tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı organizasyonunda kutlanan Gençlik Haftası, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat ÜNLÜ tarafından Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında ki Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başladı. Ebediyete irtihal etmiş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün Türk büyükleri ve şehitlerimiz için yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Hafta kapsamında milli sporcular ve antrenörleri eşliğinde Vali Yardımcısı Adnan KAYIK ziyaret edildi.

Kayık yaptığı açıklamada ‘’ Gençler bu ülkenin geleceği, yarınlarımız. Onlardaki bu azim ve güven duygusu oldukça her zaman büyük işler başaracaklarına inancım tam. Bu haftada tüm yurtta olduğu gibi Kırıkkale’mizde de bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek. Bütün Kırıkkaleli vatandaşlarımızı şimdiden etkinliklere davet ediyor bu vesile ile tüm Kırıkkale Halkının Gençlik Haftasını kutluyorum’’ dedi. Hafta anısına hediyeler takdim edildikten sonra Garnizon Komutanımız Sayın Selami ARSLAN ve Kırıkkale Belediye Başkanımız Sayın Mehmet SAYGILI ziyaret edildi.