ÜNLÜDEN BAYRAM MESAJI

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü Bayram Mesajı Yayınladı

19 MAYIS 2017 / ABDULMUTTALİP ÖZAYDIN

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün önderliğinde Samsun'da tutuşan kurtuluş meşalesinin, Amasya’ da Erzurum, da Sivas’ta ve Anadolu’nun dört bir yanında elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 98. yıldönümü

Milletimizin tüm onur ve asaletiyle tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır 19 Mayıs.

19 Mayıs 1071 de Malazgirt Ovasında şahlanan,1453’ te İstanbul’u fetheden, Çanakkale de düşmana‘’Çanakkale Geçilmez’’ dedirten 1921’ de Kurtuluş Savaşını kazanan ruhun son halkasıdır.  Sadece Türk millî kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır.

19 Mayıs, gençlik;  gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.

Sevgili Gençler

 “Siz Türk’e istiklâl aşkını veren Nene Hatunların, Yalnız Efelerin; Siz “Ya istiklal ya ölüm diyen: Antepli Şahinlerin, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin, Seyit Onbaşıların; Siz tarihi tarih yapan Barbarosların, Ulubatlı Hasanların, Yavuzların ve siz ‘’Muhtaç olduğun kudret, damarlarında ki asil kanda mevcuttur.’’ diyen Atatürk’ün soyundansınız.”Sizlere yakışan Atalarımızın mirasına sahip çıkmaktır.

Unutmayalım ki bu vatan binlerce şehidin verildiği, bin bir türlü ızdıraplar ve çekilen acılar neticesinde kuruldu. Yarınlara güvenle bakabilmemizin teminatı sizlersiniz. Sizler var oldukça atalarımız bu topraklarda rahat uyuyacaktır. Ülkemiz yarınlara koşar adımlarla gidecek önümüze çıkan her engel birer birer aşılacaktır. Maalesef her dönem olduğu gibi bu dönemde de düşmanlarımız çoktur. Türk Milleti son olarak 15 Temmuz da vatan hainlerine karşı tek vücut olmuş tankların, topların önüne göğsünü siper ederek bir kez daha bu vatanın parçalanamayacağını göstermiştir. Ülkemiz düşmanlarına karşı verilecek en güzel cevap bilimde, teknolojide muasır medeniyetler seviyesine çıkmak için gece gündüz demeden çalışmaktır.

Ülke olarak hedefimiz ekonomik ve sosyal kalkınma sürecini hızlandırmak ve ülkemizin dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olma hedefine katkı sağlamaktır. Bu hedeflere siz gençlerimizin üstün gayreti ve çabaları ile ulaşacağımızı sakın aklınızdan çıkarmayın. Unutmayalım ki "Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır."

Sözlerimi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün sözleriyle tamamlamak istiyorum.

Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı tebrik ediyor, Al bayrağımız için vatan savunmasında canını seve seve feda eden şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.