YAZ SPOR OKULLARI AÇILDI

Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yaz spor okulları düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşma yapan Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, sporun, insanların hayata bakış açısını değiştirdiğini ve insanları iyi yönde etkilediğini söyledi.

30 HAZİRAN 2017 / ABDULMUTTALİP ÖZAYDIN

Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yaz spor okulları düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşma yapan Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, sporun, insanların hayata bakış açısını değiştirdiğini ve insanları iyi yönde etkilediğini söyledi.

 

 

SAĞLIKLI BİREYLER YETİŞİŞOR

Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yaz spor okulları düzenlenen törenle açıldı. İki ay boyunca devam edecek olan yaz spor okullarına 30 değişik spor branşta 4 bin 850 genç katıldı. Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz, kendisinin de çocukluk döneminde basketbol ve voleybol gibi farklı spor alanlarıyla ilgilendiğini belirterek, sporun insanların çehresini değiştirdiğini ve geleceğine önemli katkılar sağladığını söyledi. Spor yapan bireylerin sağlık açısından önemli kazanımlar elde ettiğini belirten Haktankaçmaz, insanların spor ile sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olabileceklerini kaydetti.

 

KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTAR

Gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durması, yaz tatillerini dolu dolu geçirmeleri için bu tür organizasyonların önemli olduğunu belirten Haktankaçmaz, Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim’ sözünün unutulmaması gerektiğini hatırlattı. Antrenörlere de uyarılarda bulunan Haktankaçmaz, sporculara sadece bedensel eğitimin verilmemesi gerektiğini belirterek, antrenörlerin yapacağı her türlü iyi veya kötü hareketin çocuklar tarafından örnek alınacağını bildirdi. Bu konuda herkesin dikkat etmesi gerektiğini belirten Haktankaçmaz, çocuklara vatan millet sevgisinin aşılanması gerektiğini belirterek, antrenörleri uyardı.

 

EŞ ZAMANLI AÇILIŞ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İL Müdürü Rıfat Ünlü’dae yaptığı açıklamada, “Spor Teşkilatımızın 79. Kuruluş Yıl dönümü olan 29 Haziran’da 81 ilde eş zamanlı olarak yaz spor okullarımızın bugün startını vereceğiz. Çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmak ve toplumda spor kültürüne katkı sağlamak amacıyla uygulanan il spor merkezleri yaz spor okulları açılacaktır. Kurslarımız 30 branşta 40 antrenör, 4850 öğrencinin katılımıyla yapılacaktır. Yaz okulları sayesinde gençlerimizin yeteneklerini tespit ederek eğitim, öğretim döneminde de devamını sağlanacaktır”

 

TATİLLERİNİ DOLU DOLU GEÇİRECEKLER

“Kendilerini boşlukta hissetmeyecekler, enerjilerini sporla değerlendireceklerdir. Fiziki anlamda gelişimlerinin tamamlanmasında yararlar sağladığı gibi aynı zamanda sosyalleşmelerine de imkân sağlayacaktır. Amacımız bilgi, beceri ve sosyal faaliyetlerini geliştirmek ve bu sayede gençlerimizi kötü alışkanlıklardan alıkoyarak spor yapmalarını sağlamaktır. Yaz spor okulları ile öğrencilerin, boş zamanlarını değerlendirmek, sağlıklı bireyler olarak yetiştirmek ve yetenekli öğrencileri tespit etmektir.”

 

 

DEĞERLERE ÖNHEM VERECEKLER

“Sportif faaliyetler ile milli, manevi ve kültürel değerlerini bilen ve ona göre davranan, kendini kontrol edebilen, başkalarına karşı saygılı, ölçülü ve planlı bir şekilde çalışan,  rekabet içerisinde birlikte iş yapmaktan hoşlanan, yapıcı, yaratıcı ve üretici bireyler yetiştirme amaçlanmaktadır. Spor, bir yaşam kültürüdür. Bu kültürü çocuklarımıza vermek hepimizin görevidir. Tüm spor tesislerimiz daima açık olup sizlerin hizmetinizdedir.  Spor kulüplerine ve özel eğitim kurumlarına yaz spor okulları boyunca tesis ve antrenör desteğimiz devam edecektir.”

 

SPORU SEVDİRMEK ZORUNDAYIZ

“Bakanlığımız ile Diyanet İşleri Başkanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Belediyeler ve sivil toplum kuruluşları arasında protokoller yapılmıştır. Bu protokollerle gençlere sporu sevdirmek, boş vakitlerini spor yaparak geçirmelerini sağlamak, fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amaçlanmaktadır. Çalışmalarımız öncesindeki planlamalar doğrultusunda bizlere her türlü desteği ve katkıyı sağlayan Sayın Valimize, spor malzemeleri desteği sağlayan Sayın Belediye Başkanımıza, ilimizin değerli yöneticilerine, bizlere inanıp güvenen sevgili anne ve babalara ve antrenörlere teşekkür ediyorum.” dedi.