15 TEMMUZ HAFTASI SONA ERDİ

15 Temmuz darbe teşebbüsünün, milletin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellendiğinden hareket ederek bu şuurun canlı tutulması amacıyla tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de 15 Temmuz Anma haftası düzenlendi.

17 TEMMUZ 2017 / ABDULMUTTALİP ÖZAYDIN

15 Temmuz darbe teşebbüsünün, milletin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellendiğinden hareket ederek bu şuurun canlı tutulması amacıyla tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de 15 Temmuz Anma haftası düzenlendi.

Bu destansı gecenin unutulmaması ve gelecek nesillerce mahiyetinin daha iyi anlaşılması adına Ulusal Bayram ve Genel Tatiller hakkında yapılan değişiklik ile 15 Temmuz günü "Demokrasi ve Milli Birlik Günü " olarak ilan edildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından;11-16 Temmuz tarihleri arası ise "15 Temmuz Anma Haftası" olarak belirlendi.

Şehitlik Ziyareti, 15 Temmuz Resim Sergisi ve Mevlit-i Şerif ile başlayan hafta sportif müsabakalarla devam etti.

15 Temmuz Anma Haftasında düzenlen programda Boks, Judo, Karate, Beyzbol, Cimnastik, Hokey, Voleybol, Hentbol, Masa Tenisi, Badminton, Tenis, Futbol, Halter, Basketbol, Taekwondo, Bilek Güreşi, Atletizm, Yüzme müsabakaları ile şehit aileleri arasında düzenlenen Atıcılık ve Bocce müsabakaları olmak üzere 18 branşta sportif aktiviteler düzenlendi.

14 Temmuz tarihinde Gençlik Merkezince hazırlanan, Saygı duruşu, İstiklal Marşı, Salâ ve Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz belgeseli izletildikten sonra Şehit Ramazan Akçadağ’ın babası tarafından İl Müdürümüz Rifat Ünlü’ye Şehidimizin Forması ve Kaleci Eldivenleri hediye edildi.

Türkiye Atletizm Federasyonundan 15 Temmuz anısına gönderilen tşort ve şilt Sayın Valimiz Mehmet İlker Haktankaçmaz ve Kırıkkale Belediye Başkanı Sayın Mehmet Saygılıya takdim edildi.

Törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü; hain darbe girişiminin 1. Yıl dönümünde Şehitlerimizi anmak için buradayız. Hainler emellerine asla ulaşamayacak. Bir daha gördük ki halkımız söz konusu Vatan ise gerisi teferruat demektedir. 249 Şedidimizin olduğu ve 2 binin üzerinde Gazimizin olduğu bu geceyi asla unutmayacağız unutturmayacağız. Türk Halkı olarak FETÖ vb. terör yapılarına müsaade etmeyeceğiz. Allah bize bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın dedi.

 Müsabakalara katılan sporculara ve Şehit Ailelerine madalya takdim edilerek, 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi gezildi. Program ikramların ardından sona erdi.

15 Temmuz Gecesi Nöbetteydik

15 Temmuz gecesi Kırıkkale Valiliği ve Kırıkkale Belediyesi tarafından organize edilen programda Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından gönderilen 5000 adet tşort, şapka ve rozet meydanda programa katılan halka hediye edildi. Kortej Yürüyüşünün ardından Kuran-ı Kerim. Mehteran ve ilahilerle devam eden program Sabah Namazının ardından sona erdi.