HABERARŞİVİ
 • 18

  MART

  OKUL SPORLARI SATRANÇ MÜSABAKALARI SONA ERDİ

  OKUL SPORLARI SATRANÇ MÜSABAKALARI SONA ERDİ 2018-2019 yılı Okul Spor faaliyetleri kapsamında 05-07 Mart 2019 tarihleri arasında 17 Ağustos Spor Salonumuzda düzenlenen Genç, Yıldız Kız-Erkek satranç müsabakaları sona erdi. 15 okuldan 73 sporcunun katılımı ile gerçekleşen, müsabakalar renkli ve bir o kadar çekişmeli mücadelelere sahne oldu. Yapılan müsabakalar sonucunda dereceye giren sporcularımız grup müsabakalarına İlimizi temsilen katılmaya hak kazanmışlardır.

 • 15

  MART

  OKUL SPORLARI YILDIZLAR HOKEY MÜSABAKALARI SONA ERDİ

  Okul Sporları 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı faaliyet programında yer alan Okul Sporları Yıldızlar Kız-Erkek İl Birinciliği Hokey müsabakaları sona erdi

 • 15

  MART

  OKUL SPORLARI SOFTBOL MÜSABAKALARI SONA ERDİ

  2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim yılı Okul Sporları programı kapsamında bu yıl ilk defa düzenlenen Gençler ve Yıldızlar Softbol müsabakaları sona erdi.

 • 15

  MART

  OKUL SPORLARI TÜRKİYE KİKBOKS ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

  Okul Sporları 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Genç Erkek-Kız A Ve B kategorilerinde düzenlenen Kickboks Türkiye Şampiyonası müsabakaları 01-06 Mart 2019 tarihleri arasında Kahramanmaraş/Afşin’de düzenlenmiştir.

 • 13

  MART

  HALK OYUNLARI KULÜPLER İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI SONA ERDİ

  11 Mat 2019 tarihinde 17 Ağustos Spor Salonunda 4 kulüpten 40 sporcunun katılımı ile Minikler Geleneksel Düzenlemesiz Dal, Gençler Geleneksel Düzenlemesiz Dal, Gençler Düzenlemeli Dal , Büyükler Geleneksel Düzenlemesiz Dal olmak üzere toplam dört kategoride Halk Oyunları Kulüpler İl Birinciliği müsabakaları yapıldı.

 • 12

  MART

  SPORDA YETENEK TARAMASI 3.ETAP SONA ERDİ

  Ülkemizin genç yeteneklerinin tespit edileceği Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’nin üçüncü etabı sona erdi. Beden Eğitimi Öğretmenleri ve Antrenörler tarafından teste tabi tutulan öğrencilere yetenekleri doğrultusunda gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır.

 • 11

  MART

  OKUL SPORLARI ESKRİM MÜSABAKALARI SONA ERDİ

  2018-2019 yılı Okul Spor Faaliyetleri kapsamında 05-06 Mart 2019 tarihinde Çok Amaçlı Spor Salonunda düzenlenen Okullar arası Eskrim il birinciliği müsabakaları sona erdi. Okul Sporları Gençler, Yıldızlar ve Küçükler Kız-Erkek Eskrim Epe ve Kılıç kategorilerinde düzenlenen müsabakalara 12 okuldan toplam 47 sporcu katıldı.

 • 11

  MART

  ANADOLU YILDIZLAR LİGİNDE SPORCULARIMIZDAN BÜYÜK BAŞARI

  2018 – 2019 yılı Anadolu Yıldızlar Ligi Salon Hokeyi Türkiye Şampiyonası müsabakaları 07 – 10 Mart 2019 tarihleri arasında Amasya ilinde yapıldı. Anadolu Yıldızlar Liginde ilk kez düzenlenen Hokey müsabakalarına ilimizi temsilen katılan Hokey takımımız rakiplerini yenerek finale yükselmiştir. Finalde Adana Hokey takımıyla berabere kalan takımımız Penaltılarda rakibine elenerek Türkiye ikincisi olmuştur.

 • 6

  MART

  MİLLİ ÖZEL SPORCULARIMIZDAN İL MÜDÜRÜNE ZİYARET

  Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Başkanlığının 2019 yılı faaliyet programında yer alan Özel Sporcular Masa Tenisi Bölge Şampiyonası sona erdi.

 • 6

  MART

  OKUL SPORLARI ÖZEL SPORCULAR MÜSABAKALARI SONA ERDİ

  Okul Sporları kapsamında düzenlenen Özel Sporcular Atletizm ve Masa Tenisi İl birinciliği müsabakaları sona erdi.

 • 5

  MART

  OKUL SPORLARI YÜZME GRUP MÜSABAKALARI SONA ERDİ

  01 – 03 Mart 2019 tarihlerinde Kayseri Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen Okul Sporları Yüzme Grup Müsabakalarına toplam 284 sporcu katıldı.

 • 5

  MART

  OKUL SPORLARI YILDIZ KIZLAR FUTBOL MÜSABAKALARI SONA ERDİ

  Okul Sporları 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı kapsamında düzenlenen Yıldız Kızlar Futbol müsabakaları 26 Şubat – 04 Mart 2019 tarihleri arasında Merkez Sentetik Sahada oynanan maçlarla tamamlandı.

 • 4

  MART

  OKUL SPORLARI HENTBOL GRUP MÜSABAKALARI SONA ERDİ

  28 Şubat – 03 Mart 2019 tarihleri arasında ilimiz Yenimahalle Spor Salonu ve Yahşihan Yenişehir Spor Salonlarımızda Okul Sporları Hentbol Gençler Grup müsabakaları düzenlenmiştir.

 • 4

  MART

  KULÜPLER ARASI VOLEYBOL TURNUVASI SONA ERDİ

  Voleybol İl Temsilciliğinin 2019 yılı faaliyet programında yer alan Kulüpler arası Yıldız Kız ve Erkek Voleybol Turnuvası 16 Şubat – 02 Mart 2019 tarihleri arasında 17 Ağustos Spor Salonunda yapıldı.

 • 4

  MART

  GENÇLER ARASI KÜLTÜR VE SANAT YARIŞMALARI

  Milli duygularımızın ve kültürümüzün yaşatılması, gençlerimiz arasında yaygınlaşmasının sağlanması, benimsenmesi ve gençlerin serbest zamanlarının değerlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla her yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce Kültür ve Sanat yarışmaları kapsamında dört ayrı kategoride gençler arası Bilgi, Türk Müziği, Şiir Okuma ve Tiyatro yarışmaları düzenlenmektedir.