HABERARŞİVİ
 • 6

  ARALIK

  OKUL SPORLARI DEVAM EDİYOR

  Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığının kullanımında veya mülkiyetinde bulunan gençlik ve spor tesislerinin ortak kullanımı ile Genel Müdürlüğün resmi spor yarışmaları, gençlik faaliyetleri ile okul sporları, sosyal ve kültürel faaliyetler, eğitim kurumlarındaki öğretmenlerin hakemlik ve antrenörlük alanında yetiştirilmeleri ile her derecedeki eğitim, öğretim kurumlarının gençlik spor kulübü kurmaları, mevcut spor kulüpleriyle işbirliği yapmaları yönünde teşvik etmek, okullarda spor kültürü ile gençlik ve spor etkinliklerini yaygınlaştırmak ve geliştirmek amacı ile yapılan okul sporları ilimizde 2018-2019 yılı Okul Sporları müsabakaları başladı.

 • 5

  ARALIK

  SAYIN VALİMİZ YUNUS SEZER İL MÜDÜRLÜĞÜMÜ ZİYARET ETTİ

  Kurum ziyaretlerine devam eden Kırıkkale Valisi Yunus SEZER İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Hizmet binası önünde Vali Yardımcısı Şahin ARSAl, İl Müdürü Yasin ÖZDEMİR ve birim müdürlerince karşılandı.

 • 5

  ARALIK

  KAZMACA KÖYÜNDE GENÇLİK MERKEZİ ÇOŞKUSU

  Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘’Merkezim Her Yerde’’ ve ‘’Gençlerin İyilik Ağacı’’ projeleri ile Gençlik Merkezimize uzak mahallerde yaşayan gençlerimize faaliyet ve projelerimizi anlatmak, daha çok gence ulaşmak ve iyiliklerin yayılması amacı

 • 5

  ARALIK

  KİCK BOKS’DA BÜYÜK BAŞARI

  Türkiye Kick Boks Milli Takımı 17-25 Kasım 2018 tarihleri arasında Slovenya`nın Maribon kentinde yapılan AVRUPA şampiyonasında üçüncü olan Mustafa Ayten ve antrenörü Adem Ayten Kırıkkale Gençlik ve Spor il Müdürü Yasin Özdemir’i ziyaret etti.

 • 3

  ARALIK

  BELGENET Eğitici Eğitmenleri için düzenlenen seminerler devam ediyor.

  BELGENET Eğitici Eğitmenleri için düzenlenen seminerleri 01-03 Aralık 2018 tarihleri arasında Antalya ilinde düzenlendi.

 • 27

  KASIM

  E-Devlet Hizmetlerimizin Eğitimi Verildi

  E-lisans, E-vize, E-spor kart, Sporcu bilgi formu, Kulüp bilgi formu, Veli izin belgesi, İlişiksiz belgesi-Bonservis ve Sportif ceza işlemleri E-Devlet üzerinden hizmete sunulmuştur.

 • 23

  KASIM

  24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

  24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle İl Müdürlüğümüzce ilimiz genelinde görev yapan öğretmenlere yönelik olarak masa tenisi müsabakası düzenlenecektir.

 • 21

  KASIM

  OKUL SPORLARI FİKSTÜRÜ YAYINLANDI

  2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL SPORLARI FİKSTÜRÜ YAYINLANDI

 • 16

  KASIM

  YÜZME BİLMEYEN KALMASIN

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 81 il de eş zamanlı başlayacak olan ‘’ Yüzme Bilmeyen Kalmasın ’’ projesi ilimizde 19 Kasım 2018 tarihinde fiilen başlayacak olup birer aylık periyotlarla 3 dönem halinde uygulanacaktır.

 • 1

  KASIM

  YETENEK TARAMASI DEVAM EDİYOR

  Ülkemizin genç yeteneklerinin tespit edileceği Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’nin ikinci etabı devam ediyor. 9 Ekim – 9 Kasım tarihleri arasında yapılacağı duyurulan ancak 14 Kasım tarihine kadar uzatılan projede öğrenciler yetenek anlamında test ediliyor. Beden Eğitimi Öğretmenleri ve Antrenörler tarafından teste tabi tutulan öğrencilere yetenekleri doğrultusunda gerekli yönlendirmeler yapılıyor.

 • 1

  KASIM

  OKUL SPORLARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

  2018-2019 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 • 1

  KASIM

  OKUL SPORLARI BAŞLIYOR

  Okul Sporları 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Başvuruları Başlıyor.

 • 22

  EKİM

  10. GELENEKSEL DİNEK DAĞI YÜRÜYÜŞÜ

  Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıl Dönümü münasebeti ile Dinek Dağı zirvesine 10. Geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirildi.

 • 19

  EKİM

  10. GELENEKSEL DİNEK DAĞI CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

  21 Ekim 2018 Pazar günü yapılacak olan 10. Geleneksel Dinek Dağı Cumhuriyet Yürüyüşüne tüm halkımız davetlidir. 21 Ekim Pazar sabah 08.00'de Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanından ücretsiz servislerimiz hareket edecektir.

 • 15

  EKİM

  AMATÖR SPOR HAFTASI SONA ERDİ

  Gençlik ve Spor Bakanlığının 2018 faaliyet programında yer alan Amatör Spor Haftası 08 - 14 Ekim 2018 tarihleri arasında Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından organize edilen çeşitli sportif etkinliklerle gerçekleştirildi.