HABERARŞİVİ
 • 25

  NİSAN

  57.ALAY VEFA YÜRÜYÜŞÜ

  Çanakkale Zaferi'nde destanlaşan ve tarihe sığmayan kahramanlıklarıyla anılan 57. Piyade Alayı Şehitlerini anmak için Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 25 Nisan 2018 tarihinde 81 ilde eş zamanlı eş zamanlı olarak anıldı. Kırıkkale’de de sabah namazında Nur Camii’nde başlayan proğram Şehitlik’te son buldu.

 • 24

  NİSAN

  ORYANTİRİNG’TE TATLI REKABET

  Oryantiring il temsilciliği 2017 2018 faaliyet programında yer alan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Oryantiring müsabakaları Celal Bayar Parkında sona erdi.

 • 24

  NİSAN

  EGEMENLİK YÜZME MÜSABAKALARI

  Yüzme il temsilciliği 2017 2018 faaliyet programında yer alan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Yüzme müsabakaları Olimpik Yüzme Havuzunda sona erdi.

 • 20

  NİSAN

  KURUMLAR ARASI VOLEYBOL MÜSABAKALARI FİKSTÜRÜ

  KURUMLAR ARASI VOLEYBOL FİKSTÜRÜ YAYINLANDI

 • 18

  NİSAN

  ÜNİVERSİTELİ EFELER SAHADA

  Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “32. Voleybol Turnuvası Finali” 17 Ağustos Spor Salonunda başladı. Cuma günü final oynanacak olan müsabakalarda; Kırıkkale dâhil toplamda 9 ilden filenin genç üniversiteli efeleri yarışacak.

 • 18

  NİSAN

  GENÇLERDEN GELECEĞE MEKTUP

  Gençlik Spor Bakanlığımız Tarafından Düzenlenen Gençlerden Geleceğe Mektup Yarışması Sonuçları Açıklandı.

 • 16

  NİSAN

  3 KULVARDA 3 BAŞARI

  Hafta sonu Hokey, Bocce ve Güreş dalarında Kırıkkale’yi temsil eden takımlar ve sporcular başarılı sonuçlar aldılar. Ülke çapına yakalanan dercelerle başarıgeleneği devam etti.

 • 16

  NİSAN

  GENÇLİK MERKEZİMİZ TÜRKİYE FİNALİNDE

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce milli duygularımızın ve kültürümüzün yaşatılması, gençlerimiz arasında yaygınlaşmasının sağlanması, benimsenmesi ve gençlerin serbest zamanlarının değerlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla her yıl Gençler Arası Kültür ve Sanat yarışmaları kapsamında dört ayrı kategoride Bilgi, Türk Müziği, Şiir Okuma ve Tiyatro yarışmaları düzenlenmektedir.

 • 12

  NİSAN

  BÖLGE BİRİNCİSİ KIRIKKALE’DEN

  Gençlik ve Spor Bakanlığının Sahne Sırası Sende sloganı ile başlattığı Türk Sanat Müziği yarışmaları Bölge Finalleri 9-10 Nisan tarihleri arasında Kayseri’de düzenlendi.

 • 9

  NİSAN

  TÜRKİYE DAĞ KOŞUSU LİGİNDE BAŞARI

  Dağ koşusunda yeni oluşturulan lig mücadelesinin ilk kademesi Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde gerçekleşti. Yarışmalara U18, U20 ve büyükler kategorisinde toplam 30 takım katıldı. İlimizi temsilen katılan sporcumuz derece yaptı.

 • 4

  NİSAN

  GENÇLİK MERKEZİM HER YERDE

  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, Yahşihan Gençlik Merkezi kırsal kesimde yaşayan gençlere yönelik faaliyetlerine “Merkezim Her Yerde” projesi ile devam ediyor.

 • 4

  NİSAN

  PARKLARDA SPORA ANTRENÖR DESTEĞİ

  Ülkemizde spor kültürünün yaygınlaştırılması, halkımıza sağlıklı ve bilinçli spor yaptırmak amacıyla yapılan ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi kapsamında parklarda sağlıklı yaşam için spor yapan vatandaşlarımız Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri tarafından bilinçli spor yapma konusunda eğitim çalışmalarına devam ediliyor.

 • 3

  NİSAN

  KÖYLERDE KENTLERDE MERKEZİM HER YERDE

  Gençlik Merkezleri; gençlerin gelişimine katkıda bulunmak, milli ve manevi değerlerine ve geçmişine bağlı, dünyanın geleceğine yön veren şuurlu bir gençlik yetişmesine katkı sağlamak amacıyla, Gençlik Merkezlerimizde düzenlenen Gençlik Merkezleri Akademisi, Salon programları, kulüp, sportif faaliyetleri ve projeleriyle ilimizde gençlerimize hizmet vermektedir.

 • 2

  NİSAN

  SATRANÇ’TA ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

  Okul Sporları 2017 – 2018 yılı faaliyet programında yer alan Küçükler, Yıldızlar, Gençler Kız/Genel Satranç Grup Müsabakaları Yahşihan Yenişehir Spor Salonunda sona erdi.

 • 2

  NİSAN

  FİLENİN YILDIZLARI BELLİ OLDU

  Voleybol İl Temsilciliği 2017 – 2018 faaliyet programında yer alan Yıldızlar Kız/Erkek Voleybol Kulüp müsabakaları sona erdi.