YönetimYunus SEZER

 Kırıkkale Valisi


10 Nisan 1978 tarihinde Erzurum’un İspir ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum Atatürk İlköğretim veAtatürk Lisesinde tamamladı. 2000 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. 2001 yılında Kaymakam adayı olarak mesleğe başladı.
 
Edirne- Lalapaşa ve İzmir – Beydağ ilçelerinde Kaymakam vekilliği, İngiltere’de yurtdışı stajı yaptıktan sonra asaleten Giresun Alucra Kaymakamlığına atandı. Sivas-Altınyayla Kaymakamlığı, Siirt Vali Yardımcılığı, Diyarbakır Silvan Kaymakamlığı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı ve Bakan Danışmanlığı görevlerinin ardından İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı olarak görev yaptı.
 
26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile de Kırıkkale Valisi olarak atanan Yunus Sezer evli ve 3 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.
 

 

 

 Aziz Sinan ALP

Gençlik ve Spor İl Müdürü

 

2018-2020 yılları arasında Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak görev yapan Aziz Sinan Alp, 1970 yılında Samsun ili Kavak ilçesinde doğdu. Orta öğrenimini Havza’da tamamlayan Alp, Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden mezun oldu. Adana, Ankara ve Samsun’da Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Okul idareciliği yaptı. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreterliği görevlendirilmesi ile TBMM Milletvekili Lojmanları Spor Tesislerinde, Tesis Amirliği ve 2004-2008 yılları arasında Havza Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, 2015-2018 yılları arasında Ağrı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve 2018-2020 yılları arası Çanakkale Gençlik ve Spor İl müdürlüğü görevlerini yaptı. Aziz Sinan Alp evli ve iki çocuk babasıdır.