Merkezim Her Yerde Projesi Tanıtımı Yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezleri; gençlerin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla başlatılan ‘´Merkezim Her Yerde´´ adlı proje kapsamında yapılan etkinlikler gençlere tanıtıldı.

14 KASIM 2017 / ABDULMUTTALİP ÖZAYDIN
HABERİNFOTOĞRAFLARI

ÖNEMLİ HİZMET VERİYOR

Milli ve manevi değerlerine ve geçmişine bağlı, dünyanın geleceğine yön veren şuurlu bir gençlik yetişmesine katkı sağlamak amacıyla, Gençlik Merkezlerinde düzenlenen Gençlik Merkezleri Akademisi, Salon programları, kulüp, sportif faaliyetleri ve projeleriyle Kırıkkaleli gençlere hizmet veriyor.

 

BAĞLAMA, KEMAN, EBRU

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘´Merkezim Her Yerde´´ adlı proje kapsamında Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Kırıkkale ve Yahşihan Gençlik Merkezleri bünyesinde açılan Akademi çalışmaları, projeler ve Kulüp faaliyetleri kapsamında (Yöresel Halk Oyunları, Bağlama, Keman, Ebru ve Çini el sanatları, Karikatür ve Tiyatro vb.) etkinlikler Kırıkkale Lisesi Spor salonunda gençlere tanıtıldı.

 

TANIMA FIRSATI BULDULAR

Kırıkkale Lisesi Spor Salonunda gerçekleşen etkinlikte sporun hem zihinsel hem ruhsal hem de bedensel açıdan sağlık için oldukça faydalı bir aktivite olduğunu gençlerimize göstermek amacıyla açılan stantlarda (Beyzbol-Softbol, Voleybol, Boks, Badminton, Tenis, Basketbol) gençler sportif branşları tanıma fırsatı buldular.

 

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Ayrıca Kırıkkale´de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarından Hayrat Vakfınca açılan ‘´ 15 Dakika´da Osmanlıca Öğreniyorum ‘´ standı gençler tarafından büyük ilgi gördü. Tanıtım stantlarını ziyaret eden Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir yapmış olduğu açıklamada, gençlik merkezimizin “Merkezim Her Yerde” adlı projesi ile gençlerimizle birlikte olmak, faaliyetlerimizi daha iyi tanıtarak onların sosyal, kültürel ve sportif yönden daha iyi bir birey olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla “Güçlü Türkiye İçin” sloganı altında Kırıkkale Lisesinde öğrenim gören gençlerimizle buluştuk” dedi

 

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Kırıkkale Lisesi Müdürü Abidin Karazöhreoğlu ise Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün bu güzel faaliyetine ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gençlerimizin okuldaki öğrenim hayatlarının yanı sıra eğitim, kültür, sosyal ve sportif faaliyetlerle desteklenmesi sonucunda gençlerin hayatlarına çok olumlu katkılar sunacağını düşünüyoruz. Bu vesile ile bu faaliyetin gerçekleşmesinde katkısı bulunan başta İl Müdürümüz Yasin Özdemir´e ve gençlik merkezimize çok teşekkür ederim´´ dedi.