25 – 28 Mayıs 2019 tarihleri arasında Osmaniye’de düzenlen U16 Kızlar ve Erkekler Hokey 5s 1. ve 2. Lig müsabakaları sona erdi.

16 takım ve toplam 192 sporcunun katılımı ile gerçekleşen şampiyonada Kırıkkale Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü geçen yıl 3.olarak ayrıldığı müsabakalardan bu sene Türkiye Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı. Birbirinden çekişmeli maçların oynandığı müsabakalarda 2003 doğumlu Elif Uysal, 2004 doğumlu Yağmur Canavar, 2004 Doğumlu Ayşe Güven, 2005 doğumlu Selin Okatan, 2006 doğumlu Sıla Erkoç olmak üzere 5 sporcumuz Polonya’da yapılacak olan U16 Avrupa Hokey Şampiyonası Kampına seçilerek bizleri bir kez daha gururlandırdılar.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İ.Haluk Karahan yaptığı açıklamada; “Hocamız Z.Efe Bozkurt ile Kırıkkale, Hokey branşında güzel bir başarı grafiği yakalamış durumda. Daha önceki gerek Türkiye Şampiyonasında gerek grup müsabakalarında kendilerini kanıtlamışlardır. Bu başarıların devam etmesi için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak elimizden geleni yapacağız. Milli Takım Kampına çağırılan sporcularımızı bir kez daha tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.” dedi.