17 Ağustos Spor Salonunda 29 Haziran 2019 tarihinde düzenlenen İl Spor Merkezleri (Yaz Spor Okullarının) açılış törenine Sayın Valimiz Yunus Sezer, Kırıkkale Belediyesi Başkanı Mehmet Saygılı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Haluk Karahan ve yaz spor okullarına kayıt yaptıran çok sayıda sporcu aileleri ile birlikte katıldı.

Sayın Valimiz Yunus Sezer yaptığı konuşmada; “Kıymetli velilerimiz, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz, Sayın Belediye Başkanımız ve değerli çalışma arkadaşlarım hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Önümüzde 2 aylık bir dönem var. Yaz Spor Okulları bugün başlıyor… Bu 2 aylık dönemi en iyi şekilde ve en verimli şekilde ve Kırıkkale’nin spor başarısını zirveye taşıyacağınıza canı gönülden inanıyorum. Gençler bizim için çok değerlisiniz, bizler yöneticiler olarak sizleri çok seviyoruz. Gençlerimizi sokakta vaktini boş şekilde geçirmesini istemiyoruz. Hiçbir gencimizi internet kafelerde görmek istemiyoruz. Burada 7/24 saat gençlerimize güzel vakit geçirebilmeleri için hem spor yapabileceğiniz hem de diğer aktiviteleri yapabilmeleri için tesislerimiz burada hizmet veriyor. Dolayısıyla burayı en iyi şekilde kullanın ve Kırıkkalenin spordaki başarısını en iyi seviyeye çıkarın ve hem bizi gururlandırın hem de ailelerinizi gururlandırın vem de bu güzel Türk Milletini gururlandırın. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Kırıkkale Belediyesi Başkanı Mehmet Saygılı yaptığı konuşmada; “Değerli genç kardeşlerim ve aileleri, değerli hemşerilerim hepiniz hoşgeldiniz. Zeki çevik ve ahlaklı gençlerimizin yetişmesinde çok büyük emekleri olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün Yaz Spor Okullarının açılışını yapıyoruz. Bu yılda her yıl olduğu gibi forma dağıtımları yapılacaktı ama formalarınızı getiren araç gece kaza yapmış. İnşallah pazartesi günü formalarınız dağıtılacak. Ben inanıyorum ki bu salonda biraz önce okunan İstiklal Marşını uluslar arası yarışmalarda okutacak pek çok gencimiz var. İnşallah bu gençlerimiz bizim göğsümüzü kabartacak, bayrağımızı göndere dikecek, İstiklal Marşımızı uluslar arası yarışmalarda okutacak. Hepinize iyi tatiller diliyorum, iyi çalışmalar diliyorum ve hocalarımıza da başarılar diliyorum” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Haluk Karahan yaptığı konuşmada; Sayın Valim, Sayın Belediye Başkanım, protokolün saygıdeğer temsilcileri, değerli misafirler, geleceğimizin teminatı sevgili gençler ve basınımızın güzide temsilcileri. 81 il merkezi ve ilçe merkezlerinde eş zamanlı olarak başlatılan yaz spor okulları açılış programına hoş geldiniz. Okulların tatil olması nedeni ile 05-18 yaş aralığında bulunan çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı yaratmak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamak amacı ile yapılan il spor merkezleri bu yaz 32 branşta hizmet verecektir. Bu yaz il spor merkezlerine 32 branştan toplamda 6500 kişinin katılımı sağlanmıştır. Çocuklarımızın yaz aylarını dolu dolu geçirmesini sağlayacak il spor merkezleri aynı zamanda velilerimizin de tesislerimizi tanıyıp onlarında tesislerimizin imkânlarından faydalanma noktasında katkıda bulunacaktır. Müdürlüğümüz yapılan protokoller gereği yaz spor okulları süresi içinde de İl Müftülülüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ile çalışmalarını devam ettirecektir. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor. İl spor merkezlerinin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Saygılarımla arz ederim.

Açılış programı Gençlik Merkezi Halk Oyunaları Ekibi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Cimnastik, Güreş ve Karete Ekiplerinin sportif gösterilerinin ardından toplu fotoğraf çekimiyle birlikte son buldu.