06-15 Aralık 2019 tarihleri arasında İsrail’in Eilat şehrinde düzenlenen Yıldızlar ve U15 Avrupa Halter Şampiyonasına 37 ülkeden 498 sporcu katılmaktadır. Milli takımımız 20 erkek, 20 kadın olmak üzere toplam 40 sporcu ile yarışmaya iştirak etmektedir.

Erkekler U15 81 kiloda Hakan Şükrü Kurnaz koparmada altın, silkmede gümüş ve toplamda altın madalya elde etti. Milli sporcumuz, Avrupa rekoru kırarak şampiyonluğa ulaştı. Şampiyonaya Milli Bayrağımızı ve ilimizi temsilen katılan,  Kadınlar U15  45 kg yarışan  Nurgül Yüksel, koparmada bronz, silkmede 4’üncü olarak büyük bir başarıya imza attı.

Şampiyonanın beşinci gününün sonunda milli takımımız, toplamda 13 altın, 18 gümüş, 20 bronz olmak üzere toplam 51 madalyaya ulaştı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Haluk Karahan; Uluslararası arenada ilimizi ve Şanlı Bayrağımızı en iyi şekilde temsil ederek, Avrupa rekoru kıran 2 altın ve 1 gümüş madalyayı kazanan  Hakan Şükrü Kurnaz kardeşimiz ile  koparmada bronz ve silkmede 4’üncü olan Nurgül Yüksel kardeşimi kutlar ve başarılarının devamını dilerim. Ayrıca Avrupa Şampiyonasında Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için katılan tüm sporcular, antrenörler ve teknik heyetimize göstermiş oldukları performanslarından dolayı teşekkür ederim.