Kırıkkale Valiliği himayelerinde; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen ‘Spor Olsun Projesi’nin İş Birliği Protokolü imzalandı

SPORU ÇOK ÖNEMSİYORUZ

Kırıkkale Valiliği Toplantı Salonu’nda Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun katılımıyla başlayan “Spor Olsun Projesi”nin İş Birliği Protokolü imza törenine Vali Yardımcısı Mehmet Miraç Topaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sırrı Zengin ve yerel ve ulusal basın mensupları katıldı. İmza Töreni öncesi proje hakkında bilgiler veren Vali Tekbıyıkoğlu, yine spora katkı sağlanacak bir projenin hayata geçirildiğini ifade etti. Vali Tekbıyıkoğlu, “Bugün yine spora katkı sağlayacak bir proje için bir araya geldik. Valiliğimizin himayesinde yürütülecek bir proje. Projemizin adını hep beraber ‘Spor Olsun Projesi’ diye belirledik. Sporu çok önemsiyoruz. İnsanların mutlu olması, güzel vakitler geçirmesi, iyi dostluklar, iyi arkadaşlıklar kurması, kendi psikolojik gelişimi, çağın hastalıklarına da dirayet gösterebilmesi için; sporun insan hayatından uzaklaşmaması gerektiğine hep beraber inandık” dedi.

İLİMİZE HAYIRLI OLSUN

Vali Tekbıyıkoğlu, “Bu münasebetle başta çocuklarımız için, bir proje geliştirdik. Proje kapsamında 20 kulübümüz, 3’er takım oluşturacaklar. Ve bu 20 kulübü de okullarla irtibatlandırıyoruz. Okullarımız ve Amatör Spor Kulüplerimizin iş birliğiyle ve aynı zamanda İl Müftülüğümüzün de Manevi Değerler Eğitimi ile Sağlık İl Müdürlüğümüzün temel tıbbi yardım bilgisini de içerisinde barındıran, çocuklarla beraber doğaya katkıda bulanacağımız, ağaç dikeceğimiz, çevremizi güzelleştireceğimiz faaliyetlerinde içerisinde bulunduğu, sosyal faaliyetlerle zenginleştirilmiş bir proje oldu. Yaklaşık 650 Bin TL bütçesiyle biz bu projeyi ilimizin spor hayatına kazandıracağız. İlimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

SPOR OLSUN PROJESİNİN PROTOKOLÜ İMZALANDI

Vali Tekbıyıkoğlu’nun konuşmasının ardından projenin hayata geçmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sırrı Zengin, bu projenin 8 yıllık bir hayal olduğunu ve Türkiye’ye örnek olacak bir proje olacağının altını çizerek teşekkürde bulundu. Konuşmaların ardından Kırıkkale Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu iş birliğinde yürütülecek “Spor Olsun Projesi”nin İş Birliği Protokolü imzalandı. 

PROJENİN AMACI

Kırıkkale Valiliği himayelerinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kırıkkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliğiyle Futbol Şöleni ve sosyal faaliyetler düzenlemek amacıyla hazırlanmıştır. Yaşları 8-13 arasında değişim gösteren çocuk ve gençlerimizi Futbol Şöleni kapsamında bir araya getirmek, özellikle dezavantajlı grupta yer alan çocukları tespit etmek, toplumu tehdit eden her türlü bağımlılığa karşı korumak, Kırıkkale’de ki amatör spor kulüpleri ile okullar arasında eşleştirme yapılarak kulüplerin altyapısına sporcu kazandırmak ve yetenekleri tespit edilerek Kırıkkale ve ülke futboluna kazandırmak amaçlanmıştır.

Proje kapsamında toplam 20 kulüp, 8-9, 10-11 ve 12-13 yaş kategorilerinde 3’er takım oluşturacaklar ve her takım 20 sporcu olam üzere toplam 1200 öğrencinin bu projeden faydalanması sağlanacaktır.

Proje kapsamında alınan malzemelerin dağıtımından sonra antrenmanlara başlanarak takımların Futbol Şölenine hazır olması sağlanacak.

Sportif aktivitelerin haricinde, projeye katılacak çocuklara; Kırıkkale İl Müftülüğü tarafından manevi değerler eğitimi, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İlk Yardım eğitimi verilecek olup; Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ağaç dikme programı ve Proje ortakları tarafından Anıtkabir Gezisi ve piknik gibi sosyal aktiviteler gerçekleştirilecektir.