Erzurum’da 10-21 Ağustos 2022 tarihleri arsında düzenlenen Üst Minikler Erkek ve Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonasında Sporcumuz Edanur İlhan Avrupa Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı.

28 ülkeden 400’e yakın sporcunun katılımı ile Erzurum/ Yakutiye ilçesinde bulunan 3 Bin kişilik Buz Hokeyi Salonu'nda gerçekleştirilen şampiyona da, 18 Ağustos 2022 tarihinde İngiliz sporcu Ruby Took Ing’i yenerek Finale dadını yazdıran sporcumuz Edanur İlhan 20 Ağustos 2022 tarihinde Fransız rakibi Martina Di Felice yi mağlup ederek Avrupa Şampiyonu oldu. 

Müsabaka sonunda Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş tarafından telefon ile tebrik edilen Edanur İlhan desteklerinden dolayı İl Müdürümüze ve Antrenörlerim Salim Dalbudak ve Serdar Bozer’e emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim dedi. 

Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş yaptığı açıklamada; Sporcumuz Edanur İlhan ve Antrenörlerimiz Salim Dalbudak ve Serdar Bozer’i tebrik ederim. Sporcumuz Üst Minikler Erkek ve Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonasında Ülkemizi ve İlimizi en iyi şekilde temsil etmiştir. Sporcumuzun bu başarısı bizleri onurlandırdı. Sporcumuza iler ki yıllardaki şampiyonalarda başarılar dilerim dedi.